Salgótarjáni Tankerületi Központ
A „Nem elég elindulni, de mást is h...
A megyében a súlyos és halmozottan fogyatékos gyermekeket a szakemberek elsősorban otthonukban látják el, így tevékenységüket elszigetelten végzik. A projekt keretében sikerült létrehozni az egységes, minden törvényi szabályozónak megfelelő fejlesztési terv mintát és az annak használatára vonatkozó alkalmazási hátteret, a digitális eszköztárat és a rehabilitáció 3 fejlettségi szintjére összeállított feladatbankot.
Az integrált formában nevelt és oktatott sajátos nevelési igényű gyermekek, tanulók sikeres előrehaladását az utazó gyógypedagógusi, utazó konduktori hálózatok segítik. A projekt keretében elkészített fejlesztési terv mintával, illetve kitöltési útmutatóval kívánjuk segíteni a munkájukat. A többségi iskolák szemléletét az integráció történetéről, folyamatáról, törvényi hátteréről szóló tanulmánnyal szeretnénk formálni, amelyet belső továbbképzés formájában tárunk a partnerintézmények képviselői elé.
A projekt keretében megvalósuló szakmai programok (konferenciák, kiállítások, tréningek, stb.), pedagógus továbbképzések, az elkészített módszertani anyagok és gyűjtemények, a beszerzett speciális és infokommunikációs eszközök a pedagógiai szakszolgálati tevékenységek minőségének javítását segítik. Szélesebb körben szeretnénk biztosítani a szolgáltatásokhoz való egyenlő hozzáférést.
A Salgótarjáni Tankerületi Központ 2017-ben pályázatot nyújtott be az EFOP-3.1.6-16 „A köznevelés esélyteremtő szerepének erősítése” című felhívásra.
A „Nem elég elindulni, de mást is hívni kell” című EFOP-3.1.6-16-2017-00011 azonosító számú projekt keretén belül lehetőségünk adódik a súlyos és halmozottan fogyatékos gyermekek ellátását korszerűsíteni, a pedagógiai szolgáltatást igénybe vevő beilleszkedési, tanulási, magatartási, nehézséggel küzdő gyermekek vizsgálati és fejlesztési folyamatát támogatni, valamint a sajátos nevelési igényű gyermekek teljes integrációját megsegíteni. Feladatunk mindhárom területen a szakemberek kommunikációs lehetőségeinek megteremtése, a szakmai együttműködés szorgalmazása félnapos és egésznapos programkeretekben. Módszertani segédanyagok készülnek, melyek közül a már alkalmazásba kerültek gyakorlati hasznukat is mutatják. A beszerzett speciális és infokommunikációs eszközök nagymértékben bővítik a Pásztói EGYMI és a Nógrád Megyei Pedagógiai Szakszolgálat eszköztárát. Specifikus tanfolyamokon, akkreditált továbbképzésen vesznek részt a pályázat által érintett intézmények szakemberei, azzal az elsődleges céllal, hogy korszerű ismereteket szerezzenek és alkalmazzák azokat diagnosztikus és fejlesztő munkájukban. Szeretnénk, ha a pályázat megvalósítása után a Nógrád megyei gyermekek, tanulók számára széleskörű fejlesztési és terápiás lehetőségek állnának rendelkezésre. A leírtak érdekében a Pásztói EGYMI, valamint a Nógrád Megyei Pedagógiai Szakszolgálat minden tagintézménye együttesen, a szakmai partnerintézményeket szorosan bevonva dolgoznak.
Képzésben résztvevő pedagógusok
Támogató programok
Új képzési módszertanok
Beszerzett infokommunikációs eszközök
Programokban résztvevő Tanulók
Beszerzett speciális eszközök
A súlyos és halmozottan fogyatékos gyermekeket is ellátó, továbbá utazó gyógypedagógusi/konduktori hálózatot is működtető Pásztói EGYMI szakmai fejlesztése. A Nógrád Megyei Pedagógiai Szakszolgálat szolgáltatásaihoz való hozzáférés javítása, a területi egyenlőtlenségek csökkentése.
A súlyos és halmozottan fogyatékos gyermekek IKT eszközökkel való kapcsolatának megerősítését, a digitális ismeretszerzési lehetőségek megmutatását végezzük.
A sajátos nevelési igényű gyermekek ellátásában az egységesítés, a kompetenciakörök meghatározása és a jogszabályi háttérről való tájékoztatás történik az ellátó szakemberek, illetve a többségi pedagógusok részvételével.
Célunk a sajátos nevelési igényű gyermekeket nevelő családok igényeinek közvetítése az ellátásban résztvevő gyógypedagógusok felé.
Feladatgyűjtemények, feladatbankok készülnek a változatos, motiváló fejlesztőfoglalkozások elősegítésére.
A szakmai együttműködések és a védőháló működtetése céljával folyamatos, inspiráló együttlétek megszervezése és lebonyolítása zajlik.
A kedvezményezett intézmények szakemberei korszerű, korábbi ismereteiket szélesítő végzettségeket szereznek diagnosztikai és a fejlesztési területeken.
Mi emberek különbözőek vagyunk, de emberi minősgünkben egyenlőek.
Lehet a gyermeket könyvből nevelni, de minden gyermekhez más könyv kell
Minden gyerek más, mindenkivel egészen más módon kell foglalkozni.
Tekintse meg legutolsó rendezvényeinket
A „Nem elég elindulni, de mást is h...
Testi lelki egészség a belső egyensú...
Ezen a napon az EGYMI szakalkalmazottai,...
A jelenlévők köszöntését követ...
Az impulzivitás egyik legjellemzőbb t...
dőszerű témákat választottunk, F...